mozaik sergi 50x70 rew-sonnMozaikevi sanatçıları, Aysel Ergül eğitmenliğinde bir araya gelerek dünyanın farkli ülkeleri ve kültürlerini mozaik tablolara  yansıttılar.

Mozaik sanatçılarının hazırladıkları eserler, 23 Mayıs- 28 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Beyoğlu Bindallı Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Aysel Ergül sergi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Dünyamızın  doğal güzellikleri, dört bir yanındaki insanları ve onların birbirinden etkileyici kültürleri, hangimizi heyecanlandırmıyor ki…

Tüm dünyaya duyduğumuz sevginin yanı sıra, özellikle hayranlık duyduğumuz ülkeler, kültürler de olmuyor değil.

Sanatçılarımız eserlerinde, bu duygulardan yola çıkarak, kendileri için daha özel olan bir ülkeyi ve onun kültürel zenginliklerini seçip, mozaik sanatı teknikleriyle çalışmalarına yansıttılar.

“Şimdi Orada Olmak Vardı!” isimli sergide birçok ülke yer alıyor; Bosna, İngiltere, Meksika, Hollanda, Rusya, Türkiye, Hindistan, Amerika, Kenya, İtalya, İspanya ve Brezilya gibi ülkelerden izlenimler, sanatçılarımızın yorumlarıyla sergileniyor.

Sergi ile ilgili olarak sanatçılarımızın çağrısı ise şöyle; “Sergimizi gezerken ve o ülkelerin en çarpıcı güzelliklerini  izlerken “Şimdi orada olmak vardı” diye iç geçireceğinize inanıyoruz.”

 

“Şimdi Orada Olmak Vardı!”

Karma Mozaik Sergisi

23 Mayıs- 28 Mayıs 2014

Açılış kokteyli 18:00 20:00

Beyoğlu Bindallı Sanat Galerisi

İstiklal Caddesi Deva Çıkmazı No.7